Meist

Endrik

Foto: Egert Kamenik

Dirigent ja laulja Endrik Üksvärav (s 1980) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal (2004, Olev Oja dirigeerimisklass) ning omandanud samal erialal ka magistrikraadi ( 2011, Hirvo Surva dirigeerimisklass).  Õppinud lisaks trompetit (Aavo Ots) ja metsasarve (prof Kalervo Kulmala).

Endrik Üksvärav on juhatanud mitmeid puhkpilliorkestreid, kammerorkestreid ja kammerkoore. 2010. aasta sügisel pani ta aluse kammerkoorile Collegium Musicale. Endrik Üksvärav on osalenud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Jorma Panula, Eri Klasi, Anders Eby ja Ervin Ortneri meistriklassides. Samuti on ta mitmel korral osalenud tunnustatud barokilaulja Peter Kooij (Holland) juhendatud Bachi laulmise meistrikursustel.

Dirigendina on Endrik Üksvärava südameasjaks eesti muusika kõrgetasemeline esitamine nii Eestis kui väljaspool. 2013. aastal sai Endrik Üksväraval ja kammerkooril Collegium Musicale alguse koostöö helilooja Veljo Tormisega, mil õpiti helilooja juhendamisel tema kooritsüklit “Unustatud rahvad”. Järgnevate aastate jooksul on Veljo Tormise looming kõlanud nii koori kui ka Endriku sooloesituses – koos pianist Jorma Tootsiga pandi kokku kava Veljo Tormise soololauludest. Samuti on Endrik Üksvärav teinud koostööd helilooja Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu  Kõrvitsaga, koori kavas on loomulikult ka helilooja Arvo Pärdi looming.

Tänu Endrik Üksvärava järjepidevale tööle ja kõrgetele kvaliteedinõudmistele jõudis Collegium Musicale esimese täiskasvanute kategoorias tegutseva Eesti koorina 2017. aasta sügisel finaali Euroraadio kõrgetasemelisel koorikonkursil “Let the People Sing”, mida korraldatakse aastast 1961 ja mis oma mastaabilt ja tähtsuselt on spordi võrreldav Olümpiamängudega. Koor võitis nii oma kategooria kui kogu konkursi Grand Prix. Kusjuures koori kavas oli ainult eesti heliloojate looming ning sellest kõrgetasemelisest esitusest sai osa enam kui 2 miljonit raadiokuulajat üle Euroopa, lisaks televaatajad Soomes ja internetivahendusel maailma eri paikades.

Lisaks koorile on Endrik Üksvärav üha enam seismas dirigendina ka orkestri ees. 2017 ja 2018 aasta on toonud mitmeid kontserte orkestirga Eesti Sinfonietta, 2018. aastal dirigeeris Endrik ka NFM Leopoldinum kammerorkestrit (Poola) andes kokku neli kontserti nii Eestis kui Poolas. Kontsertidel tuli ettekandele Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa ja Poola helilooja Gorecki looming.

2018. aasta oli märgiline ja eriline kindlasti ka sellepoolest, et Endrik Üksväraval oli võimalus seista dirigendina Hollandi esinduskoori Cappella Amsterdam ees ja anda Hollandis neli eesti muusikaga kontserti, sh kõlasid Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa teoste Hollandi esiettekanded. Kontsertidele pööras tähelepanu ka Hollandi meedia, sh Hollandi riigitelevisioonis oli eetris eraldi pooletunnine saade Endrik Üksväravaga. Lehtedes ilmunud kontserdiarvustused andsid väga kõrged hinnangud nii kavale kui esitusele.

Koosseisud, mida dirigeerinud:
Kammerkoor Collegium Musicale
Cappella Amsterdam (Holland)
Nederlands Kamerkoor (Holland)
Concerto Bachfest ja Collegium Musicale
Eesti Sinfonietta ja Collegium Musicale
Pühalepa festivali barokkoreskter ja solistid
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vanamuusika orkester
Klaaspärlimäng Sinfonietta ja Collegium Musicale
NFM Leopoldinum kammerorkester (Poola) ja Collegium Musicale
Collegium Musicale ja barokkorkester “Pocket Symphony” (Peterburg/Eesti)
Belgia eestlaste segakoor Beene

Tenor Endrik Üksvärav. Särava tämbriga tenorina tegi Endrik Üksvärav juunis 2011 ooperidebüüdi lauldes Arsetese rolli J. V. Mederi barokk-ooperis “Kindlameelne Argenia!” (dir Toomas Siitan). Augustis astus ta tenori solistina publiku ette Tallinna XXV Rahvusvahelisel Orelifestivalil lauldes N. Bruhnsi kantaate (dir Toomas Siitan) ja festivali lõppkontserdil, kus tuli ettekandele J.S.Bachi kantaat  nr 194 “Höchsterwünstes Freudenfest” (dir Andres Mustonen).

2012 alustas Endrik Üksvärav vanamuusika laulu õpinguid Haagi Kuninglikus Konservatooriumis (õpetajateks Peter Kooij, Michael Chance, Jill Feldmann ja Maria Acda-Maas). Lauljana on ta teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Tõnu Kaljuste, Daniel Reuss, Paul Hillier, Jos van Veldhoven, Peter Dijkstre, Peter van Heyghen, Simon Carrington, Hidemi Suzuki jt.

Augustis 2013 laulis ta peaosa (Bernhard Schmidt) Dominy Clementsi ooperis “Valgustatud pimedusejünger”, dirigent Tõnu Kaljuste ja detsembris astus publiku ette Händeli armastatud teose “Messias” tenori solistina, dirigent Anssi Mattila (Soome). Augustis 2014 kõlas tema esituses koos pianist Peep Lassmanni ja metsasarve virtuoosi Kalervo Kulmalaga Roxanna Panufniku “Generation of Love” Eesti esiettekanne. Septembris astus ta solistina üles maailma suurimal vanamuusikafestivalil – Utrechti vanamuusikafestivalil, Hollandis. Samuti sai teda Eestis kuulda Nargenfestivali Pärdi päevade raames toimunud kontserdil. 2015. aasta aprillis tegi Endrik Üksvärav debüüdi Eesti Riikliku Sümfooniaorkester ees lauldes Tõnu Kaljuste dirigeerimisel Berliozi “Reekviemi” tenori solisti. Mais aga sai rohkearvuline publik tema säravat ja puhast tämbrit nautida Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni suurprojektis “Aadama passioon”, Miserere ettekandes. 2016. aasta algas Tallinna Rahvusvahelise Bachi festivaliga, kus ta osales nii solisti kui dirigendina juhatades ühtlasi 3. jaanuaril Estonia kontserdisaalis toimunud Bachi muusikaga gala-kontserti, kus oli kaastegev orkester Klaaspärlimäng Sinfonietta ja solistid. Viimastel aastatel on Endrik Üksvärav astunud lauljana järjepidevalt üles nii Eestis kui Hollandis.

Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapital tunnustas Endrik Üksväravat tulemusliku solisti- ja dirigenditegevuse ning Pühalepa Muusikafestivali algatamise eest 2012.a. aastaauhinnaga. 2018. aasta suvel tunnustas Hollandi kuningas Endrik Üksväravat silmapaistva ühiskondliku tegevuse eest ordeniga.

Allolevad pildid on mõeldus avalikuks kasutamiseks kajastamaks Collegium Musicale tegemisi meedias ja visuaalsetes lahendustes.

 

Aasta koor 2014Fotol koos helilooja Erkki-Sven Tüüriga pärast “Aasta koor 2014” tiitli saamist. Foto: Kristel Üksvärav

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale, tuli kokku 2010. aasta oktoobris dirigent Endrik Üksvärava eestvedamisel. Koori eesmärk on rikastada ja edendada Eesti muusikamaastikku, pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega. Olulisel kohal on vanamuusika ja Eesti heliloojate teosed: Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits, Mirjam Tally, Pärt Uusberg jt.

Koor on teinud koostööd erinevate dirigentidega: Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Aapo Häkkinen (Soome), Kaspars Putninš (Läti), Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Mihhail Gerts jt. ja orkestrite/ansamblitega: Helsingi Barokkorkester, Raschér Saxophone Quartet, Tallinna Kammerorkester, Tallinna barokkorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Corelli Barokkorkester, Eesti Sinfonietta, barokkorkester Barrocade (Iisrael), Jeruusalemma Sümfooniaorkester jt.

Üheksa tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Maltal, Poolas, Soomes, Tšehhis, Iisraelis, Liibanonis, Hollandis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür.

2016. aastal võitis koor 3.koha Rahvusvahelisel Harald Anderseni Kammerkooride
2016/2017 hooajal andis Collegium Musicale 54 kontserti, neist 23 väljaspool Eestit.

2017. aasta tõi koorile kontsertreisid Iisraeli (10 kontserti), Hollandisse (kontsert koos Madalmaade Kammerkooriga), Poola, Saksamaale ja Soome ja Venemaale (Karjala aladele Veljo Tormise “Unustatud rahvaste” radadele). Samuti koostöö rahvusvaheliselt tunnustatud kõrgetasemelise Raschér Saxophone Quartetiga, kellega koos esitati Siberis sündinud Vene-USA helilooja Lera Auerbachi “72 inglit” Eesti esiettekanne. 15. oktoobril võitis Collegium Musicale Helsingis Musiikkitalos toimunud EBU rahvusvahelise koorikonkursi “Let the Peoples Sing” täiskasvanute kategooria ja Grand Prix – rändkarika Silver Rose Bowl 2017.

2018. aasta veebruaris toimus kontserdireis Liibanoni, kus osaleti kõrgetasemelisel Al Bustani festivalil ning märtsis kõlas Collegium Musicale esituses Arvo Pärdi teose „Aadama itk“ Kreeka esiettekanne Ateenas ja Thessaloníkis. Suvel toimus teine „Unustatud rahvaste“ retk Venemaale, seekord isurite, vadjalaste, vepslaste ja ingerlaste juurde, samuti Lätti liivlaste radadele. Septembris kõlasid koori esituses festivalil “Wratislavia Cantans” Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa teoste Poola esiettekanded.

Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapital tunnustas dirigent Endrik Üksväravat ja kammerkoori Collegium Musicale Eesti koorimuusika särava edendamise ning pühendunud ja kõrgetasemelise tutvustamise eest nii Eestis kui välismaal 2018. aasta aastapreemiaga.

2019. aasta toob osalemise Tallinnas toimuval maailmamuusikafestivalil “World Music Days”, kolmanda retke Venemaale “Unustatud rahvaste radadele”, kontsertreisi Barcelonasse ja osalemise Poolas Varssavis kõrgetasemelisel festivalil “Eufonie”, Poola helilooja Pawel Lukaszewvki uudisteose maailma esiettekande Arvo Pärdi keskuses jpm. Jätkub ka koostöö Rascher Saxophone Quartetiga, kellega astutakse üles Hiiumaal Pühalepa muusikafestivalil 4. augustil 2019.

Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet kolmel korral aasta koori tiitliga (2017, 2014 ja 2011).

Kooril on neli CD-d, sh CD Roxanna Panufnik „Tallinn Mass. Dance of Life“ väljaandja on tunnustatud plaadifirma Warner Classics (UK) ja Pärt Uusbergi autoriplaadi Toccata Classics (UK).

Abidirigent: Kristel Marand
Koori president: Kristel Marand

Koosseis:  Lili Kirikal, Mirell Jakobson, Grete Maipuu, Anna-Grete Rebane, Margit Lahevee, Helina Kuljus, Karin Helstein, Silja Uhs, Triin Sarap, Janeli Puusaag, Marili Merendi, Annely Leinberg, Gerta Raidma, Teisi-Liis Vaik, Eva-Lisa Markus, Ragne Rüütelmaa, Margit Kariis, Kristel Marand, Valmar Kirves, Markus Leppoja, Oliver Povel-Puusepp, Rasmus Laks, Andre Tõnnis, Taavi Hommuk, Karl Ruudi, Ott Jalakas, Martin Einmann (ajutiselt eemal), Eerik Robert Ots, Roland Viilukas, Kristjan Vahermägi, Kaarel Vahermägi, Toomas Kariis, Rasmus Tuisk, Gregor Rehand, Margus Vetka.

6. jaanuar osalemine Peterburi Jaani kirikus jumalateenistusel:
Arvo Pärt “Bogoroditse Djevo”, Urmas Sisask “Heliseb väljadel” ja Pärt Uusberg “Meie Isa palve”
6. jaanuar kontsert Peterburi Jaani kirikus. Vivaldi “Gloria”. Kaastegev orkester “The Pocket Symphony”. Dirigent Nazar Kozuhar.
2. veebruar kontsert Tallinna Jaani kirikus. Mustonenfest.
Kavas: Steinberg ja Tavener. Dirigent Andres Mustonen.
25. märts kontsert “Mööda linnuteed” Tallinna Jaani kirikus. Knaifel ja Kõrvits. Kaastegev Eesti Sinfonietta. Alexander Hülshoff (tšello, Saksamaa). Kontsert on pühendatud 70. küüditamise aastapäevale.
22. aprill Komandandi aias – Riigikogu100
23. aprill Riigikogu 100 pidliku istung
4. mai kontsert nüüdismuusikaga – “Kasutud loitsud”. Tallinna Toomkirik. World Music Days 2019.
31. mai Eksamikontsert Tallinna Jaani kirikus. Dirigent Roland Viilukas
1. juuni lavakava “Igavene juuni” Kirjanike Maja Musta laega saalis. Juhan Viidingu luule koorimuusikas. Kavas Tormis, Uusberg, Kaumann, Pehk.
2. juuni lavakava “Igavene juuni”.  Kirjanike Maja Musta laega saalis. Juhan Viidingu luule koorimuusikas. Kavas Tormis, Uusberg, Kaumann, Pehk.
14. juuni mälestuskontsert “Minevik. Tulevik.Olevik”
15. juuni Verdi “Reekviem” Tõrva keskväljakul. Dirigent Risto Joost.
6.-7. juuli – Laulupidu
13.-14. juuli – Unustatud rahvaste retk vol 4 – Isuri ja Vadja
31. juuli Niguliste kirikus – Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival
4. august kontsert Hiiumaa Pühalepa kirikus. Tüür 60 & Kõrvits 50. Kaastegev Raschér Saxophone Quartet. Pühalepa muusikafestival 2019.
27.-29. august kontsertreis Ukrainasse, Kiievisse.
3. oktoober kontsert R.Tobias “Joonas” – Mai Simsoni doktorikontsert.
9. oktoober kontsert R.Tobias “Joonas”, dirigent Tõnu Kaljuste.
10.-14. oktoober kontsertuur Hispaanias, Barcelonas, sh 13. oktoobril osalemine Euroradio konkursi finaalkontserdilja 12. oktoobril kontsert d’Igualadas.
20. oktoober Mustpeade majas: Erkki-Sven Tüür 60 – kontsert Erkki-Sven Tüüri koorimuusikaga.
1. november kontsert Haapsalu Toomkirikus
2. november kell 17 hingedepäeva kontsert Arvo Pärdi keskuses. Pawel Lukazsewski teose maailmaeisettekanne, Arvo Pärdi ja Erkki-Sven Tüüri looming.
3. november kell 17 hingedepäevakontsert Arvo Pärdi keskuses.
16. november kontsert Varssavis “Eufonia” festivalil.
8. detsember Jõulukontsert “Magnificat”

1. jaanuar kell 16 Tallinna Jaani kirikus Tallinna Bachi festivali avakontsert
19. jaanuar kell 19 kontsert Valgas
20. jaanuar kell 15 Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu aastakontsert
31. jaanuar kell 19 Niguliste kirikus Mustonenfest: Ilus Eesti
13.-22. veebruar kontserdid Liibanonis Al Bustan festivalil. Kavas: J.S.Bach “h-moll missa”, J.S.Bach “Magnificat” ja J.S.Bach “Johannese passioon”
24. veebruar kell 8.20 Tallinna Jaani kirikus: Eesti Vabariik 100
16-19. märts kontserdid Kreekas: Thessalonikis ja Ateenas. Koostöös Klaaspärlimäng Sinfoniettaga.
29. märts kell 19 kontsert Pärnu kontserdimajas koostöös NFM Leopoldinum Kammerorkestriga Poolast. Kavas: Tüür “Reekviem”, Tüür “Igavik” Kõrvits “Stabat Mater”.
30. märts kell 17 kontsert Tallinna Jaani kirikus koostöös NFM Leopoldinum Kammerorkestriga Poolast. Kavas: Tüür “Reekviem”, Tüür “Igavik” Kõrvits “Stabat Mater”.
7. aprill kell 18 Eesti Kooriühingu “Uue muusika kontsert” Tallinnas Raadiomaja 1. stuudios.
7. aprill kell 21.30 Kanuti Gildi SAALis Marianna Liik “Kommentaarium”
3. juuni kell 18 Rootsi-Mihkli kirikus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe kontsert-eksam. Dirigendid Oliver Povel-Puusepp ja Lodewijk van der Ree.
16. juuni kell 21 kontsert Suure-Jaani muusikafestivalil: Jimi Hendrix 75!
13. juuli kell 22 kontsert “Mu süda ärka üles” Tartu Jaani kirikus festivalil Klaaspärlimäng. Kaastegev Jaak Sooäär (elektrikitarr).
14.-18. juuli – EV100 retk Veljo Tormise loominguga “Unustatud rahvaste radadel” – Vadja, Vepsa, Isuri ja Ingerimaa alad.
21. juuli kontsert Ridalas Läänemaal.
21. juuli kontsert Mustjala kirikus (Mustjala festival)
28. juuli kontsert Orelifestivalil. J.S.Bachi kantaat.
1. august kontsert Tallinna Jaani kirikus. Tüür ja Tobias. (Europa Cantat)
2. august kontsert Mustpeade majas. Tormis “Unustatud rahvad” (Europa Cantat)
5. august konstert Hiiumaal, Pühalepa muusikafestivalil. Tüür ja Tobias. (Pühalepa muusikafestival)
12. august kontsert Tormis Kõrveaial.
19. august EV100 Üheslaulmine Tallinna lauluväljakul
7.-9. september EV100 retk “Unustatud rahvaste radadel: Liivimaa”, sh 8. september kontsert Riias. Kokku 3 kontserti.
11.-12. september kontserdid Poolas Wroclavis festivalil “Wratislavian Cantans”. Kaastegev NFM Leopoldinum kammerorkester. Kavas Tüüri “Reekviem” ja “Igavik”- Poola esiettekanne. Dirigent Endrik Üksvärav.
3. oktoober CM sünnipäevakontsert “Veere, veere päevakene”. Kaastegev Eesti Sinfonitetta.
14. november kontsert Narva Aleksandri kirikus – Vivaldi “Gloria”
20.-21. november Kanut Gildi SAALis Eesti-Läti ühisprojekt” First to leave”
28. november Alexela kontserdimajas EV100 “9 hümni vabadusele”
9. detsember Jõulukontsert Magnificat

1.jaanuar kell 16 Tallinna Jaani kirikus Tallinna Bachi festivali avakontsert
17. jaanuar kell 19 Kultuurikatlas Mirjam Tally autorikontsert
19. jaanuar kell 19 Tallinna Arstide Liit
11.-26. veebruar kontsertreis Iisraeli Mustonenfestile, kontserdid Tel Avivis ja Jeruusalemmas (10 kontserti)
8. ja 9. aprill J.S.Bach “Johannese Passioon”, Corelli Barokkorkester.
16. aprill kontsert Kostiveres: Tormis
23.04 Lera Auerbachi uudisteos “72 Angels” Rascher Saxophone Quartet’iga Tartus
25.04 Lera Auerbachi uudisteos “72 Angels” Rascher Saxophone Quartet’iga Tallinnas, Niguliste kirikus.
28.04-1.05 kontsertreis Amsterdami, 30.04 eesti heliloojate muusikaga kontsert koos Madalmaade Kammerkooriga. Dirigent Endrik Üksvärav.
9. 05 Tormise kavaga kontsert Szczenis, Poolas
11.06 Nargenfestivali Kreegi päevade kontsert Haapsalu Toomkirikus
17.06 kontsert Suure-Jaani muusikafestivalil
18.06 kontsert Alatskivi lossis: Tobias, Kreek, Tormis
1. juuli ooperi “Jolanta” kontsertettekanne Haapsalus Tšaikovski Festivalil
21-24. 07 kontsertreis Saksamaale:
22.07.kontsert St. Blasienis. Festival Internationale Domkonzerte St. Blasien
23.07. kontsert Maria Laachi kloostrikirikus. Festival RheinVokal
27. 07 kontsert Tallinnas Mustpeade majas – Tormis
29.07.2017 Viljandi Pärimusmuusikafestival – Tormis
30.07-3.08 Kontsertreis Soome – Unustatud rahvaste radadel (Kavas: Veljo Tormis “Unustatud rahvad”)
5. august VI Pühalepa muusikafestival Hiiumaal: Tormis
12. september hooaja avakontsert Saue muusikakoolis: Tormis
1. oktoober Muusikapäeva kontserdid:
– kell 14 Tallinna Loomaaias
– kell 16 Viimsi Rannarahvamuuseumis
3. oktoober CM7 sünnipäevakontsert Tallinnas
7. oktoober kontsert Tallinna Raekojas – Euroopa Koorimuusika Peaassamblee
14. -15. oktoober EBU koorikonkursi “Let’s the people sing” finaal Helsingis Musiikkitalos
28. november Tallinna Jaani kirikus EV 100. Õhtu ilu.
29. november Tartus Pauluse kirikus EV100. Õhtu ilu.
3. detsember Estonia kontserdisaalis Honeggeri “Kuningas Taavet”
10. detsember kell 16 Tallinna Jaani kirikus Eesti Kammerkooride Liidu jõuluootuskontsert
22. detsember jõulukontserdid “Ave Maria” Lüllemäel ja Pukas

2016. aasta
1. jaanuar V Tallinna Bachi Festivali avakontsert
3. jaanuar V Tallinna Bachi festivali kontsert
6. jaanuar V Tallinna Bachi festivali kontsert
14. veebruar kontsert “Hingesillad” Oleviste kirikus
25. veebruar Järvi Talveakadeemia: Puccini “Messa di Gloria” kontsert Pärnus
26. veebruar Järvi Talveakadeemia: Puccini “Messa di Gloria” kontsert Paides
27. veebruar Järvi Talveakadeemia: Puccini “Messa di Gloria” kontsert Tartus
10. märts Rein Rannap “Concerto in rock. Ruja keelatud laulud”.
1. aprill Tallinn Music Week: Mirjam Tally teose maailmaesiettekanne. Vaata videot 
16. aprill Andres Uibo 60! Korraldaja: Eesti Kontsert
29. aprill kontsert-eksam Bach&pagan
1. juuni kontsert-eksam
22. juuli kell 19 kontsert Mustjala muusikafestivalil Saaremaal. Vaata videot siit
30. juuli kell 20 kontsert Tallinna XXX Rahvusvahelisel Orelifestivalil. Korraldaja Eesti Kontsert.
31. juuli Eesti Looduskatise Selts 50. Kontsert Pühalepa kirikus.
5. august kell 18 Pühalepa muusikafestivali avakontsert: Arvo Pärt
20. august kell 23.30 öökontsert Haapsalu Toomkirikus. Korraldaja Eesti Kontsert.
23.-24. september V Rahvusvaheline Harald Anderseni kammerkooride konkurss Helsingis
3. oktoober Collegium Musicale 6.sünnipäevakontsert Kultuurikatlas
29. oktoober kell 19 NO99 sarja HELIjaKEEL kontsert The Lost Word. Mart Siimer.
30. oktoober kell 18 Hingedepäeva kontsert Tallinnas Niguliste kirikus: Tõnu Kõrvitsa “Stabat Mater” Eesti esiettekanne ja Tõnu Kõrvitsa “Linnuteelaev” maailmaesiettekanne. Korraldaja: Eesti Kontsert.
2. november kell 18 Hingedepäeva kontsert Jõhvi kirikus
27. november kell 13 advendikontsert “Ave Maria” Lüllemäel
27. november kell 17 advendikontsert “Ave Maria” Rõuges
29. november kell 21 Kumus EK Labori eelkuulamisega kontsert “Kommentaarium”. Marianna Liiki looming.
9. detsember kell 18 Tallinna Jaani kirikus kontsert koos Handel Society of Dartmouth Collage kooriga USA-st
14. detsember kell 19 Tallinna Jaani kirikus J.S.Bach “Jõuluoratoorium”. Helsingi barokkorkester ja solistid. Dirigent Aapo Häkkinen.
15. detsember Jõulukontsert koos Helsingi barokkorkestriga Oulus
17. detsember Jõulukontsert koos Helsingi barokkorkestriga Helsingis, Vanha kirkko
25. detsember kell 14 ETV Jõulutunneli kontsert Tallinnas Niguliste kirikus

2015. aasta
Eesti Kooriühing tunnustas Collegium Musicalet “Aasta koor 2014” tiitliga.

1. jaanuar kell 16 Tallinna Jaani kirikus IV Tallinna Bachi festivali avakontsert (dir Endrik Üksvärav)
7. jaanuar kell 19 Tallinna Jaani kirikus IV Tallinna Bachi festivali lõppkontsert (dir Toomas Vavilov)
25. jaanuar kell 15 Eesti Kooriühingu aastapreemiate gala (dirigent Miina Pärn)
8. veebruar kell 14 Niguliste kirikus – MustonenFest – Knaifel “Saalomoni ülemlaul” (dir Andres Mustonen)
21. märts kell 18 Euroopa Vanamuusikapäeva kontsert
4.  juuni Kontsert-eksam (dirigent Kristjan-Jaanek Mölder)
10. juuli – festival Klaaspärlimäng (dir Andres Mustonen)
11. juuli – 7 linna festival, Veljo Tormis 85, kontsert Toilas (dir Endrik Üksvärav)
14. juuli kontsert Tallinna Jaani kirikus koos USA kooriga Chicago Chorale
31. juuli Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali avakontsert, W.A.Mozart “Missa brevis” (dir Endrik Üksvärav)
6. august Tõrvas Veljo Tormis 85
7. august Pärus Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali kontsert
8. august Kuusalus Veljo Tormis 85
9. august Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali lõppkontsert (dir Endrik Üksvärav) – Arvo Pärt 80 “Summa”
16. august Lihulas Veljo Tormis 85
19. august Kilingi-Nõmme klubis Veljo Tormis 85
20. august Palamuse kirikus Veljo Tormis 85
21. august Tapa kirikus Veljo Tormis 85
3. september Nargenfestival Pärdi päevad “Arbos ja Trivium”. Niguliste kirikus.
5. september Vigala kirikus Veljo Tormis 85
3. oktoober kell 18 Collegium Musicale 5. SÜNNIPÄEVAKONTSERT Tallinnas Mustpeade majas, Helena tulve teose “See algab” esiettekanne
12. oktoober kontsert Brons, Tšehhis (festival Moravsky Autumn, resideeruv helilooja Erkki-Sven Tüür)
24. oktoober kontsert Poznanis, Poolas (Nostalgia festival) – Arvo Pärt 80
1. november kontsert Kauniaisten muusikafestivalil Soomes
21. – 27. november kontsertreis Maltal
5. detsember Rahmaninovi “Vesprid” koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga, dir Kaspars Putninš
20. detsember kontsert Kadrioru lossis, dirigent Miina Pärn
29. detsember muusika-aasta lõpetamine, Beebisümfoonia esiettekanne

2014. aasta
1. jaanuar Tallinna Jaani kirikus III Tallinna Bachi nimeline festival. J.S.Bach BWV 123. Dirigent Toomas Vavilov.
6. jaanuar Tallinna Niguliste kirikus III Tallinna Bachi nimeline festival. J.S.Bach BWV 171. Dirigent Toomas Vavilov.
22. jaanuar Londonis CD-plaadi R.Panufnik “Dance of Life – Tallinn Mass” esitlus. Salvestas Warner Classics.
25. jaanuar Tallinnas Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu aastakontsert
4. veebruar Tallinnas Niguliste kirikus MustonenFest: In memoriam John Tavener
28. märts Tallinnas Mustpeade majas Tallinn Music Week 2 kontserti:
– kell 20.00 Mirjam Tally looming
– kell 22.30 Mariliis Valkoneni looming.
23. aprill kell 19 Tallinnas Metodisti kirikusEesti heliloojate uudislooming: Maria Kõrvits ja Peeter Volkonski
24. aprill kell 19 Tallinna Lauluväljaku klaassaalis kontsert-eksam  – Benjamin Kirk
15. mai kell 19.00 Tallinnas Rootis-Mihkli kirikus kontsert-eksam – Allan Tamme
6. juuni Türi kevadfestival: kell 19.00 kontsert Türi kirikus “Ta lendab mesipuu poole”
28.-29. juuni Naissaare I laulupidu
5.-6. juuli üldlaulupidu “Aja puudutus. Puudutuse aeg”
10. juuli Viljandi Vanamuusikafestival: Schein ja Palestrina
13. juuli Rooslepa kabelis kontsert-palvus: 70 aastat paadipõgenemisest
24. juuli Rapla Kirikumuusikafestival: kell 19 kontsert Velise kirikus
6. august Nargen festival: kell 19.00 Tallinnas Hobuveskis V.Tormis “Unustatud rahvad” kontsert-lavastus
7. august Nargen festival: kell 19.00 Tallinnas Mustpeade majas V.Tormis “Unustatud rahvad” kontsertettekanne
10.  august kell 20.00 Tallinna Jaani kirikus Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali lõppkontsert, kaastegev Klaaspärlimäng Sinfonietta, dirigent Endrik Üksvärav
16. august Pühalepa muusikafestival: Erkki-Sven Tüür “Missa brevis” (2013) Eesti esiettekanne Pühalepa kirikus
21. august koorijuhtide seminar-laager Vigalas.
1. oktoober Rahvusvaheline muusikapäev: 14.00 kontsert Sotsiaalministeeriumis ja 17.30 kontsert Stenbocki maja hoovis
3. oktoober kell 19.00 Sünnipäevakontsert “Teel Jaapanisse”
8.-18. oktoober Karuizawa Rahvusvaheline Koorifestival Jaapanis + kontsert Tokyos (16.10)
31. oktoober kell 19 Pärnu kontserdimaja. Hingedepäevakontsert. Erkki-Sven Tüür “Missa brevis”, Palestrina “Missa Papae Marelli”. Eesti Kontsert.
1. november kell 19 Tartu Jaani kirik. Hingedepäevakontsert. Erkki-Sven Tüür “Missa brevis”, Palestrina “Missa Papae Marelli”. Orelil Ene Salumäe. Eesti Kontsert.
2. november kell 17 Jõhvi kontserdimaja. Hingedepäevakontsert. Erkki-Sven Tüür “Missa brevis”, Palestrina “Missa Papae Marelli”. Orelil Ene Salumäe. Eesti Kontsert.
8. november kell 19 Tallinnas Niguliste kirikus. Hingedepäevakontsert. Erkki-Sven Tüür “Missa brevis”, Palestrina “Missa Papae Marelli”. Orelil Ene Salumäe. Eesti Kontsert
27. detsember kell 18 Haapsalu Toomkirikus JÕULUKONTSERT

2013. aasta
25. jaanuaril pälvis Endrik Üksvärav Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapitali aastaauhinna tulemusliku töö eest solisti ja dirigendina ning Pühalepa muusikafestivali algatamise eest.
26. jaanuaril tunnustas Eesti Kooriühing Collegium Musicale esikplaati “Peegel peeglis” tiitliga “Aasta kooriplaat 2012”
31. märts Eesti Muusikapäevade eelkontsert Tallinnas Mustpeade majas. Korraldajad Eesti Heliloojate Liit ja Eesti Kooriühing.
20.aprill Rahvusvahelise koorifestivali “Tallinn 2013” lõppkontsert. Koos Tallinna Filharmoonia Kammerkooriga esitame Erkki-Sven Tüüri “Psalmoodiad”. Kaastegev Tallinna kammerorkester. Dirigent Tõnu Kaljuste.
26. aprill kontset-eksam Hopneri majas. Dirigendi Annely Leinberg ja Miina Pärn.
22.-26. aprill R.Panufniku “Tallinna Missa” salvestamine. Dirigent M.Gerts.
4.juuni kontsert “Unustatud rahvad” Eesti Ajaloomuuseumis. Dirigendid Miina Pärn ja Maarja Helstein.
14.-15.juuni kontsert Petroskois Karjala laulupeo raames. Kavas V.Tormise “Vadja pulmalalud” ja “Karjala saatus”.
19. juuni kontsert Tartu Jaani kirikus. Erkki-Sven Tüüri ja Rudolf Tobiase looming. Orelil kaastegev Ulla Krigul.
25. juuni kontsert Tallinnas Niguliste kirikus.  Erkki-Sven Tüüri ja Rudolf Tobiase looming. Orelil kaastegev Ulla Krigul.
16.-20.juuli auhinnareis Itaaliasse – Seghizzi 2011 Grand Prix võiduga kaasnenud kontserdid Itaalias.
1.-4. august Schleswig-Holstein Musikfestival 2013, Saksamaal, Neumünsteris.  Dirigendid Maarja Helstein ja Eric Whitacre.
11. august Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali lõppkontsert
3. oktoober kell 20 koori SÜNNIPÄEVAKONTSERT Hopneri majas: Tüür, Tobias, Tormis.
1.november kell 19 V.Tormise tsükkel “Unustatud rahvad” Tartus, Ajaloomuuseumis. Täispika tsükli Eesti esiettekanne.
4. november kell 19 V.Tormise tsükkel “Unustatud rahvad” Tallinnas, Hobuveskis.
18. detsember kell 19 JÕULUKONTSERT “Ave Maria” Tallinnas Niguliste kirikus. Pärt Uusbergi “Ave Maria” esmaettekanne.

2012. aasta algas koori jaoks pidulikult – 28. jaanuaril kuulutas Eesti Kooriühing oma aastapäevakontserdil kammerkoor Collegium Musicale “Aasta Kooriks 2011” ja dirigent Endrik Üksvärav pärjati tiitliga “Aasta noor dirigent 2011”.
9. märtsil toimus kontsert Tapa Kultuurikojas
15. märtsil kontsert Tallinnas Hopneri majas.
1. aprillil Palmipuudepüha kontsert koostöös Corelli Barokkorkestriga (Tallinna Jaani kirikus). Kavas J.S.Bachi kantaadid.
6. aprillil kontsert “Stabat Mater” Jõhvis ja Tallinnas. Koostöös vanamuusikaansambliga Hortus Musicus. Dirigent A. Mustonen.
7. aprillil kontsert “Stabat Mater” Pärnus.
8.-10. juuni osalemine Roomas toimuval vaimuliku muusika festivalil (3rd Sacred Music Festival)
13. juuni “Peegel peeglis” kontsert Tartu Jaani kirikus
14. juuni “Peegel peeglis” kontsert Tallinnas
10. juuli “Peegel peeglis” kontsert Narvas, Aleksandri kirikus
21.-28. juuli osalemine Lõuna-Prantsusmaal festivalil “Chorus Laureatus”
1. august ja 4. ja 5. august Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival
15. august kontsert Väike-Maarja kirikus
9. september “Peegel peeglis” kontsert Paide kirikus
21.-22. september osalemine Soomes IV Harald Anderseni nimelisel kammerkooride konkursil
3. oktoober SÜNNIPÄEVAKONTSERT Niguliste kirikus (Klassikaraadio vahendusel ülekanne Euroraadio kaasajamuusika programmi).
25. november kontsert Mart Saar 130
13. detsember Mustpeade majas jõulukontsert koos Mauritiuse barokkansambliga.
27. detsember ja 29. detsember jõulukontserdid koos vanamuusika-ansambliga Hortus Musicus

2011 märtsis andis koor Tallinna linnvalitsuse kutsel meeleoluka kevadkontserdiga oma panus Türile kevadpealinna tiitli üleandmisel. Eesti Muusikapäevade/Tallinn Music Week 2011 raames esitati Tallinnas Mustpeade Majas Eesti noore helilooja Pärt Uusbergi loomingut. Märtsisse jääb ka kontsert Eesti Arstide Liidu 90. juubelikonverentsil.
Aprillis astus Collegium Musicale lavalaudadele rahvusvahelisel koorifestivalil Tallinn 2011, kus saavutas kammerkooride kategoorias III preemia.
1. juuni kontsert “Suveõhtu Toompeal”
2.juunil laulsime Estonia Kontserdisaalis Monaco Vürst Albert II-le.
29. juunil andsime oma panuse Tallinna Missa “Elutants” maailma-esiettekandesse. Teose autor on Roxanna Panufnik (UK).
3.juuli ühiskontsert Austria kooriga Tallinnas Vanalinna Muusikamajas
Juuli alguses Itaalias Gorizias toimunud Seghizzi 50ndal rahvusvahelisel koorikonkursil saime viis esikohta ja Grand Prix!
11.september USA saatkonna mälestuskontsert Tallinnas Niguliste kirikus
14-18 septembril osales koor Itaalias Arezzos 59.rahvusvahelisel koorifestivalil “Polifonico 2011” kust naasti II kohaga Grand prix voorust ja kahe kategooria võiduga ning eripreemiaga kaasaegse muusika voorus.
27. septembril esitasime Eesti Heliloojate Liidu ja Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 ühisprojekti raames Erkki-Sven Tüüri “Psalmoodia” (dirigent A. Mustonen).
3. oktoobril sai koor ühe aastaseks. Sünnipäevakontsert toimus Tallinna Raekojas.
13.oktoobril esinemine Pärnu Juhtimiskonverentsil
22.oktoober kontsert Lihula Muusika-ja Kunstikooli 25. sünnipäeval
2. novembril  Tallinna Jaani kirikus Hingedepäeva kontsert “In Paradisum”. Korraldaja Tallinna Filharmoonia.

2010. aasta 30.novembril toimus koori esimene kontsert “Sõpradekontsert”, tegemist oli nö mitteametliku kontserdiga, kuhu olid kutsutud koori lauljate sõprad ja tuttavad. Kontsert toimus Tallinnas Muusikamajas.
16. detsembril andis koor esimese ametliku kontserdi Tallinna Lauluväljaku klaassaalis – dirigent Olev Oja 75. sünnipäevakontsert.