Collegium Musicale logo
set2-icon-facebook set2-icon-youtube
 
 
Collegium Musicale uudiskiri
"Kõlab hästi"
2/2018
 
 
Hea muusikasõber,

Kalendri järgi on kevad küll juba käes, kuid looduses veel mitte. Päevad on aga juba valgemad ja pikemad ning peagi tähistatakse kristlikus maailmas Ülestõusmispühi. Eri kohtades üle maailma lauldakse just sellel perioodil kontsert kontserdi järel erinevaid passioone, aga ka Reekvieme ja Stabat Materi tekstile kirjutatud muusikat.
Helilooja Tõnu Kõrvits ütles hiljuti ühes intervjuus, et tema jaoks on Stabat Mater tekstide tekst. “See on religioosne ja väga vana tekst. Selles peitub palju kaastunnet ja kurbust, palju empaatiat. See tekst viib endaga kaasa, teistele radadele, kuhu igakord ei satu.”
Koos Tõnu Kõrvitsa Stabat Materiga kutsume kõiki Suurel Reedel nendele radadele, kuhu tihti ei satu. Kutsume üles võtma enne kiiret kevadet see hetk rahus olemiseks, hetk sissepoole vaatamiseks, hetk iseendale. Collegium Musicale Suure Reede kontsertidel Pärnus ja Tallinnas kõlab lisaks Kõrvitsa loomingule poola heliloojate Szymanski ja Gorecki muusika ning koostöös NFM Leopoldinum orkestriga Wroclavist tuleb ettekandele Erkki-Sven Tüüri “Reekviem”.

Kohtumiseni!

Endrik Üksvärav
dirigent


 
Suure Reede kontsert
 
 
 
NFM Leopoldinum orkester Wroclavist
 
Collegium Musicalel on suur rõõm, et kaks aastat tagasi alguse saanud idee on teoks saamas ning saame anda kontserdi koos kõrgetasemelise NFM Leopoldinum orkestriga. NFM Leopoldinum orkester on tegutsenud juba üle 30 aasta ning saavutanud tunnustatud positsiooni. Orkester on tuntud oma läbipaistva kõla ja muusikute pühendumise poolest. Leopoldinumi prioriteediks on väljapaistvate 20. saj heliloojate muusika esitamine. Orkester on kontserte andnud Euroopa suurimates saalides (Barbican Hall, Berliini ja Viini Konzerthaus, Tivoli kontserdisaal Kopenhagenis) ja tähtsaimatel muusikafestivalidel Hollandis, Saksamaal, Luksemburgis, Prantsusmaal, Portugalis, Belgias ja Poolas. Orkester on tihedas koostöös ka poola heliloojatega ning nad on tihti ka nende teoste esmaesitajad. 

Collegium Musicalel on au ja rõõm lisaks kontsertidele Eestis anda koos NFM Leopoldinum orkestriga kaks kontserti festivalil Wratislavian Cantans, mis toimub septembris 2018 Poolas. Kontsertidega tähistame mõlema riigi – Eesti ja Poola – 100. juubelit.
 
 
divider-shadow
set2-image6
CM tervitus
 
Collegium Musicale tähistas EV100 Liibanonis ja Kreekas
 
Veebruaris osales koor kõrgetasemelisel Al Bustan festivalil Beirutis, kus andis kolm kontserti J.S. Bachi suurvormidega: Magnificat, Johannese passion ja h-moll missa. Kontsertidega tähistati EV 100. juubelit, lisaks astus koor üles Eesti välisminister Sven Mikseri ja Eesti aukonsuli Mr Fouad Fadeli vastuvõtul. 
 
Lisaks kontsertidele tutvusime kohaliku elu-olu ja rikkaliku ajalooga, külastades nii Jeita Grotto koopaid, kui Baalbeckis asuvaid Rooma Templi varemeid. Teekond sinna kulges läbi Bekaa oru, kuid tundsime ennast igati kindlalt - olime turvatud nii aukonsuli ja suursaadiku kui politsei eskordi poolt. Igatsema jääme sellest reisist kindlasti ka suurepärast Liibanoni kööki.
Vaata koori videotervitust Baalbeckist SIIT.

Märtsis jätkas Collegium Musicale Eesti 100. juubeli tähistamist väljaspool Eestit kahe kontserdiga Kreekas. Koos orkestriga Klaaspärlimäng Sinfonietta kõlas Ateenas ja Thessalonikis Arvo Pärdi “Aadama itk” Kreeka esiettekanne. Publik võttis mõlemad kontserdid väga soojalt vastu. Kuula Klassikaraadio reportaaži kontsertidest Kreekas SIIT.


 
 
set2-image6
Uue koorimuusika kontsert
 
Uue koorimuusika kontsert
 
7. aprillil kell 18 saab ERR uudistemaja 1. stuudios kuulda uut eesti koorimuusikat. Heliloojatena on oma panuse sel korral andnud Rasmus Puur, Marianna Liik, Eva Talsi, Sander Pehk, Mirjam Tally, Riho-Esko Maimets, Kadri Hunt ja Sander Mölder.
Lähtekohaks neile kõigile oli mõtiskleda ja saada inspiratsiooni meie juurtest, rahvalaulust.
Uut koorimuusikat esitavad kammerkoor Collegium Musicale, kammerkoor Helü, lastekoor Ellerhein, Raadio Laste Laulustuudio mudilaskoor, RO Estonia noormeestekoor ja Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor. Kontserdi kunstiline juht on Endrik Üksvärav.
 
 
Statistikat:
 
2018 jaanuar-aprill on Collegium Musicalel kokku 12 kontserti, neist 5 väljaspool Eestist, sh Arvo Pärdi “Aadama itk” Kreeka esiettekanne, poola heliloojate Szymansky ja Gorecki teoste Eesti esiettekanded ja Rasmus Puuri “Oleks” esmaettekanne.
 
 
Tulekul:
 
29. märts kell 19 Suure Reede kontsert Pärnu kontserdimajas
30. märts kell 17 Suure Reede kontsert Tallinna Jaani kirikus
7. aprill kell 18.00 Uue koorimuusika kontsert raadiomaja 1. stuudios
7. aprill kell 21.30 kontsert-etendus “Kommentaarium” Kanuti Gildi SAAL


 
 
Collegium Musicale
Kammerkoor Collegium Musicale, on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest.
KONTAKT
Collegium Musicale MTÜ
E-post  :  info@collegiummusicale.ee
Tel  : +372 51 56 329
www.collegiummusicale.ee
 
 
Collegium Musicale MTÜ
Vaata weebis