Collegium Musicale logo
set2-icon-facebook set2-icon-youtube
 
 
Collegium Musicale uudiskiri
"Kõlab hästi"
1/2018
 
 
Hea muusikasõber,

Alanud on eriline aasta, mil saame tähistada Eesti 100. juubelit.
Kammerkoori Collegium Musicale aasta algas Bachiga ning selle suurepärase meistri loomingut kuuleb meie esituses aasta jooksul veelgi. Lisaks toob aasta meile kõrgetasemelise koostööprojekti Poola NFM Leopoldinum kammerorkestriga, mille raames toimuvad kaks kontserti Eestis (29.03 ja 30.03) ja kaks Poolas (septembris) ning kus poola heliloojate kõrval tuleb ettekandele Tõnu Kõrvitsa „Stabat Mater“ ja Erkki-Sven Tüüri „Reekviem“.   Suvel jätkame eelmisel aastal alustatud EV100 retkega Veljo Tormise „Unustatud rahvaste“ aladele – sel aastal ootavad meid isurite, vepslaste, vadjalaste, ingerlaste ja liivlaste rajad. Põnevusega ootame koostööd Hollandi dirigendi ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori endise peadirigendi Daniel Reussiga. Tema juhtimisel esitame kahe Hiiumaa helilooja - Erkki-Sven Tüüri ja Rudolf Tobiase – loomingut, tähistades seega ühtlasi Tobiase 145. sünniaastapäeva.

Oleme jätkuvalt kogu südamest tänulikud, et meie rahval oli (ja tegelikult jätkuvalt on) helilooja Veljo Tormis. Kuid meil on üks suur soov, mida me kahjuks ise teostada ei saa. Iga kord, kui Veljo Tormise muusikat laulame, jääb sinna kohta maha väike helisev mälestusmärk, kuid soovime, et oleks ka üks suurem väärikas meenutuskoht. Lubame, et oma väikeste laulumärkide püstitamist jätkame ka siis.

Soovin kõigile säravat Eesti juubeliaastat !

Endrik Üksvärav
dirigent

 
set2-image12
 

Foto: Collegium Musicale – Aasta Koor 2017, 2014, 2011
Collegium Musicale pälvis tiitli "Aasta koor 2017". Vaid seitsmeaastasele koorile on see dirigent Endrik Üksvärava juhtimisel kolmas kord olla „Aasta kooriks“ pärjatud. Ühtlasi on tegemist seni ainsa kooriga Eestis, kellele see au mitu korda osaks on saanud.
set2-image6
set2-image6
 
Pärdi, Tüüri ja Kõrvitsa teoste Hollandi esiettekanded
 
28. veebruaril 2018 kell 20.15 toimub Hollandi profikoori Cappella Amsterdami kontsertsarja "Balti hinged" esimene kontsert Amsterdamis Muziekgebouws. Kontserdiga tähistatakse EV100 juubelit. Koori ees teeb dirigendina debüüdi Endrik Üksvärav.
 
Kontserdil kõlab Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa, Galina Grigorjeva ja Pärt Uusbergi looming. Esmakordselt Hollandis tulevad esitamisele:
- Erkki-Sven Tüür "Missa brevis"
- Arvo Pärt "Väike litaania"
- Tõnu Kõrvits "Stabat Mater"

Kontserdist teeb ülekande Hollandi raadio.
Ettepanek kontserdiks tuli dirigent Endrik Üksväravale Cappella Amsterami peadirigendilt Daniel Reussilt, kes on ühtlasi olnud Eesti Filharmoonia Kammerkoori peadirigent. Kava pani Endrik Üksvärav kokku lähtudes eesti heliloojatest ja pühendusega EV100 sünnipäevale. Lisaks Amsterdamile toimuvad sama kavaga kontserdid Leidenis (1.03), Kampenis (2.03) ja Vlissingenis (3.03).
Vaata tutvustavat saadet Hollandi TVs (inglise k) bit.ly/PWExtra_BaltischeStaten


 
 
set2-image6
Veljo Tormise tervitamine
 
Loe intervjuud dirigent Endrik Üksväravaga
 
Ajakirja Muusika jaanuari number pakub lugemiseks ajakirjanik Tarmo Tiisleri muhedat jutuajamist dirigendi ja laulja Endrik Üksväravaga.
 
VAATA KOHE
 
 
Collegium Musicalel tulekul
 
11.-22. veebruar kontsertreis Liibanoni Al Bustan festivalile: J.S.Bach h-moll missa, J.S.Bach „Johannese passioon“, J.S.Bach „Magnificat“ + EV100 juubelile pühendatud vastuvõtt.
17.-19. märts kontserdid Kreekas: Ateena ja Thessaloniki. Kavas Arvo Pärt „Aadama itk“ ja „Salve Regina“. Kaastegev Klaaspärlimäng Sinfonietta.
29. märts kell 19 kontsert Pärnu kontserdimajas koos NFM Leopoldinum Kammerorkestriga Poolast. Kavas Kõrvits „Stabat Mater“, Tüür „Reekviem“, lisaks poola heliloojate Gorecki ja Szymanski looming.
30. märts kell 19 Suure Reede kontsert Tallinna Jaani kirikus koos NFM Leopoldinum Kammerorkestriga Poolast. Kavas Kõrvits „Stabat Mater“, Tüür „Reekviem“, lisaks poola heliloojate Gorecki ja Szymanski looming.

 
image
 
Video: Rudolf Tobias „Eks teie tea“

Lisaks EV100 aastale on tänavu ka Rudolf Tobiase aasta – 29. mail möödub 145. aastat helilooja sünnist.

 
 
 
Collegium Musicale
Kammerkoor Collegium Musicale, on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest.
KONTAKT
Collegium Musicale MTÜ
E-post  :  info@collegiummusicale.ee
Tel  : +372 51 56 329
www.collegiummusicale.ee
 
 
Collegium Musicale MTÜ
Vaata weebis